key_tr(1)

EVTEKS 2014

Dünyanın gözü Evteks’te…

Evteks’e 118 bin ziyaretçi!

Ev tekstili sektörüne ilişkin binlerce ürünün sergilendiği EVTEKS 19. İstanbul Ev Tekstili Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerini hem ticari açıdan hem de sunduğu zengin içeriğiyle memnun etti.
Yerli ve yabancı alıcıların akın ettiği fuarı 39.275’i yabancı olmak üzere 118.413 kişi ziyaret etti.

Ev tekstili sektöründeki son gelişmelerin sergilendiği, trend ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu EVTEKS, sektörden büyük ilgi gördü. 15 Mayıs’ta kapılarını açan ve 19 Mayıs’ta sona eren fuar, CNR Holding kuruluşlarından CNR Uluslararası Fuarcılık organizasyonu ile TETSİAD- Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliğinde gerçekleştirildi.

slider3

Bir sonraki yılın ev tekstili trendlerinin belirlendiği fuarda trend temalarının ana konseptini “Keşfet” oluşturdu. Fransız trend tahmin ajansı Nelly Rodi’nin çalışmaları ile belirlenen trendler bu konsept etrafında Evteks Trend Alanı’nda sergilendi. Fuarın Dizaynist bölümünde ise Fransa, İngiltere, Almanya, ABD ve İsviçre’nin dünyaca ünlü desen stüdyoları yer aldı.

Ayrıca ünlü tasarımcıların katıldığı seminerler de Evteks’te büyük ilgi topladı. Evteks’in ürün gruplarını tül, perde, brode, döşemelik kumaş, banyo ürünleri, yatak odası ürünleri, masa örtüleri, duvar kaplamaları ve halı oluşturdu